Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Akwarium dla bojownika – jak dużo je przygotować? Bojowniki, ze powodu na indywidualne piękne ubarwienie, dosyć często brane są do uprawie w domowych zbiornikach. Tak jak nowe zwierzęta, które wybieramy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują specyficznych warunków do utrzymania prawidłowej sytuacji i zdrowia.

Niezmiernie ważnym jest, aby umożliwić im jako najidealniejsze powody do wzrostu – dzięki temuż będziemy mogli cieszyć się widokiem pięknych rybek. Co niezbędne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom dobre powody do wzrostu, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to środowiska bardzo niekorzystne – wymagają one przestrzeni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w sen bądź przejawiają zachowania agresywne.

By zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla samego osobnika przeznaczyć co chwila 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta dodaje się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi jest większa, akwarium powinno stanowić co chwila 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zachęcamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, dlatego w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było mocne kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki te są stworzeniami, chodzącymi do unii ryb labiryntowych, a to oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zauważyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik musi istnieć właściwie zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Stanowi zatem też kolejną zaletę – chroni ryby przed za dużym skokiem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w ciągłej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj o umieścić na chwila roślin, które będą montowały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek lub nowe elementy podłoża, jak skały w prostszym kolorze. Zapewni nam więc właściwe powody do kontroli tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na przypadek z glonów). Należy również wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla zachowania jej doskonałej kondycji.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments