Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

Bezbolesne leczenie zębów Kwidzyn

Prasóweczki

Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz odpowiedni gabinet stomatologiczny! Wizyta u dentystę często odnosi się z bólem. Ale dzięki nowoczesnym znieczuleniom można zapomnieć o tych złych dolegliwościach!

Bezbolesne leczenie zębów Gniew

Współczesna stomatologia może poradzić sobie niemalże z jakimkolwiek problemem. Głęboka próchnica, paradontoza, złamania zębów, ich pogorszona estetyka – to wyłącznie niektóre przypadki, jak dobry stomatolog może zapewnić kompleksową i fachową obsługę.

Dużo kobiet unika jednak systematycznych wizyt w gabinetach stomatologicznych. Dlaczego? Głównym tematem jest ból, który rozumie się z zabiegami. Teraz jednakże nie trzeba się nim stresować. W gabinecie dentysta może zaproponować pełną paletę znieczuleń – nie tylko standardowe znieczulenie miejscowe z wykorzystaniem strzykawki.

Zobacz również Palarnia kawy

Znieczulenie zęba – komfort dla chorego i dentysty

Dzisiaj znieczulenie w trakcie leczenia stomatologicznego nie jest używane jak dodatkowa usługa. Zaczyna ono w skład standardowego leczenia, zapewniając przy tym zdrowy komfort nie tylko pacjentowi, lecz jednocześnie dentyście prowadzącym zabieg.

Znieczulenie stomatologiczne miejscowo „wyłącza” działanie nerwów, stąd ponadto nie pojawia się wtedy uczucie bólu. Przydatne jest ono przy wielu procedurach, w obecnym między innymi przy leczeniu stomatologicznym próchnicy, w obecnym działaniu kanałowym, przy ekstrakcjach, czyli wyrywaniu zębów bądź te przy wszczepieniu implantów stomatologicznych.

Jakie znieczulenie może zaproponować stomatolog, aby zabiegi przeprowadzały się bez bólu?
Znieczulenie stomatologiczne na NFZ i prywatnych gabinetach

Ze znieczulenia stomatologicznego można skorzystać również w gabinetach posiadających podpisaną umowę z Swym Funduszem Zdrowia, jak i w domowych klinikach i gabinetach stomatologicznych.

Bezbolesne leczenie zębów Gniew

Znieczulenie na NFZ jest wolne i proste do wszelkiego zabiegu. Dopasowuje się wówczas znieczulenia standardowe robione z wykorzystaniem strzykawki. W domowych gabinetach za znieczulenie najczęściej trzeba zapłacić, zatem nie wydobywa się ono w codziennej cenie zabiegów. Do dyspozycji pacjentów istnieje przecież większa gama metod znieczuleń.

Rodzaje znieczuleń wykorzystywanych w stomatologii:

znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki
komputerowe znieczulenie stomatologiczne
znieczulenie wziewne – gaz rozweselający
narkoza – znieczulenie ogólne

Czym dobrze cechują się powyższe rodzaje znieczuleń stomatologicznych?
Znieczulenie standardowe z wykorzystaniem strzykawki

To najczęściej wykonywane znieczulenie przez stomatologów. Polega na wstrzyknięciu substancji znieczulającej w ziemie zęba – dziąsło, podniebienie, śluzówkę policzka. To znieczulenie skuteczne, tylko że być ono duże. I potrafi ono zaburzać mimikę twarzy.

Bezbolesne leczenie zębów Gniew
Komputerowe znieczulenie stomatologiczne

W domowych gabinetach stomatologicznych dentysta może zaproponować także znieczulenie komputerowe. Robione jest ono z wykorzystaniem skomputeryzowanego urządzenia, które automatycznie dawkuje substancję znieczulającą i kieruje ją pod niskim ciśnieniem. W produkcie takie znieczulenie jest niemalże bezbolesne, a też nie zaburza ono mimiki.

Bezbolesne leczenie zębów Gniew
Znieczulenie wziewne – gaz rozweselający

W wybranych gabinetach stomatolog może zaproponować też znieczulenie wziewne z wykorzystaniem gazu rozweselającego, czyli podtlenku azotu. Jest on kojarzony głównie jako materiał uspokajający i relaksujący. Prawdopodobnie istnieć odpowiednie podanie dodatkowego znieczulenia, natomiast jest ono kilka stresujące.
Narkoza – znieczulenie ogólne

Procedury stomatologiczne można prowadzić ponadto w znieczuleniu ogólnym, lub w narkozie. Najczęściej są one zwracane u chorych z dentofobią, a też przy dużych ubytkach, na przykład wielu ekstrakcjach.

Bezbolesne leczenie zębów Gniew

Artykuł stanął we jedności z Kliniką Stomatologiczną Bezbolesne leczenie zębów? Wybierz dobry gabinet stomatologiczny!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments