{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

Jak budować historię kredytową?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Historia kredytowa to niezwykle istotna sprawa, która w nagłych przypadkach może nam ogromnie uprościć życie. W jaki sposób zbudować pozytywną historię kredytową? O jakich sprawach należy pamiętać?

Na początek wyjaśnijmy, na czym polega historia kredytowa. Pod tym terminem kryje się nasza przeszłość wiążąca się z braniem pożyczek a także zaciąganiem innych zobowiązań finansowych. Wszystko to powoli tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a z czasem staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeśli mamy zamiar składać w najbliższym czasie wniosek o kredyt, powinniśmy zatroszczyć się o to, by nasza przeszłość kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. W jaki sposób zadbać o taką przeszłość?

Pozytywna historia kredytowa to przeszłość, w której znajdzie się kilka spłaconych już kredytów oraz garść wiadomości odnośnie zakupów ratalnych spłaconych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na pozyskanie kredytu bankowego znacznie się zwiększa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię kredytową. W ich przypadku głównym problemem jest brak wiadomości, na podstawie których bank może dokonać oceny wiarygodności przyszłego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś pożyczki, jednak z różnych powodów nie spłacały na czas.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co praktycznie tracą szansę na pozytywne rozpatrzenie wniosku o kredyt.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments