Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry – Softshell to gatunek tkaniny, który zaprezentował się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna czy damska kurtka softshellowa powinna koniecznie dojść do waszych szaf.

Softshell ma najodpowiedniejsze zalety hardshsella w twarze oddychającego polaru i warty przed wiatrem. Z powodzie kurtki tego typu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak jeszcze większe oczekiwania użytkowników i wzrost technologii przydały się też do powstawania softshelli z membranami. Ważna je teraz bez najmniejszego problemu uzyskać w biznesach turystycznych.
W góry z softshellem

Największą mocą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, jaka w grupie „hard” jest zawsze spokojna i błyszcząca, zaś w grupie „soft” wiele bardziej podobna do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta mała różnica sprawia, że kurtka softshellowa prezentuje się doskonałym lekarstwem dla każdych, którzy chodzą w obfitości i poszukują odzieży turystycznej.

Tak naprawdę hardshell winien być przeżywany przez nas tylko, gdy pogoda stanowi daleko niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez to wspinaczka może okazać się wielkim wyzwaniem dla własnego systemu. W wszystkim innym przykładu możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i tak zrobi to nic pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest spokojniejszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do następnych kurtek trekkingowych są bardziej wytrwałe na wiatr i wodę oraz zdecydowanie łatwiej oddychają. Są dostępne, nie blokują ruchów ciała, stąd też bogata w nich z powodzenie uprawiać ruchy na gorącym powietrzu, w współczesnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez pewnych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są również mniejsze od dawnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je ściągnąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku odbędzie się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 minut na dość mocnym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam być mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która umożliwia dodatkowe ciepło. Stanowią one idealne, gdy chcecie posiadać coś prostego do mienia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej skutecznych projektów i nie potrzebujecie, aby była ona aż tak bogata, to wówczas model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej podatni.

Kurtki typu softshell są na ogół małe i powinny być noszone dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że stale będzie potrafili wykonywać wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie leczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy wzór i charakter sprawiają, iż są one popularnym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie całe kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli jedynym zadaniem twojej kurtki softshell jest być spełnianie ról warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może okazać się idealniejszym rozwiązaniem. Jeżeli jednak macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma i mnóstwo kieszeni. Kieszenie przydają się do mienia małych problemów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz drugie niezbędne rzeczy. Nie musimy w współczesnym przykładu używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments