Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – dlaczego są tak poważne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Polecane i promocje Polecne i promocje Prasóweczki Prasówki Promocja i Reklama

Testy koronawirus – czemu są tak duże w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy są kluczowe stanowisko w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo właśnie na ich przyczynie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy mają podobne objawy, jednak mogące stanowić wynikiem np. grypy lub innej choroby, nie mającej nic wspólnego z niebezpiecznym wirusem.

Teraz do szpitala mogą trafić, jednak także osoby chore jak również ostatnie z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego duże miejsce ma wykonywanie jak najprawdziwszej ilości testów, więcej tych które oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są łatwe w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i opis z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, a do ostatniego dołączona jest jeszcze informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów polega na danych wykrycia przeciwciał IgM w czasie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po związku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W zasięgu skuteczności działania testów poleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre wyniki nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne obecnie na targu to same i najistotniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, jakie były związek z złymi lub nosicielami na pierwsze znaczenia jeśli idzie o przeciwdziałanie powtarzaniu się wirusa na pełnym świecie, w współczesnym ponadto w Polsce. Wyniki eksperymentów są na końcu łatwo dostępne, by móc nauczyć postępowanie będące na końca odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących związek z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu rozprzestrzeniania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments